مقالات

لیستی از کاربردی‌ترین وسایل آشپزخانه

چه بخواهید جهیزیه بخرید و چه قصد نو کردن وسایل خانه را داشته باشید، باید برای آشپزخانه برنامه‌ی ویژه‌ای بچینید. جای خیلی از وسایل منزل مثل ابزار پخت‌وپز، شست‌وشو، پذیرایی و… در دل آشپزخانه است و مهم‌ترین اتفاق‌های مربوط به غذا، مهمانی‌ها و… هم در همین آشپزخانه می‌افتد.

بنابراین تهیه‌ی لیست لوازم خانگی آشپزخانه کار ساده‌ای نیست. در این لیست هم وسایل بزرگ و گران و هم تعداد زیادی ظروف و ابزار ریز و کاربردی جای دارند. ولی چطور می‌توان یک لیست از لوازم آشپزخانه‌ تهیه کرد؟ برای تهیه‌ی این لیست باید به چه چیزهایی توجه کنیم؟

در این مقاله می‌خواهیم لیستی از لوازم بزرگ آشپزخانه و همین‌طور یک لیست لوازم خانگی کوچک آشپزخانه بهتان معرفی کنیم. به‌علاوه برای اطلاع دقیق‌تر از مدل‌های مختلف و همین‌طور قیمت لوازم خانگی بزرگ آشپزخانه می‌توانید سری به این لینک بزنید.

قبل از اولویت بندی و تهیه لیست لوازم خانگی آشپزخانه به این ۷ نکته توجه کنید
چشم و هم‌چشمی را کنار بگذارید.
همین اول کار یک توصیه‌ی مهم برایتان داریم. تا جایی که می‌توانید هنگام خرید جهیزیه و وسایل منزل به اطرافیان اجازه‌ی دخالت ندهید و خودتان با توجه به نیازی که دارید و شرایط‌تان تصمیم بگیرید.

به‌علاوه بهتر است از مقایسه‌ی خودتان با بقیه پرهیز کنید و فقط توان مالی و شرایط شخصی‌ خودتان و خانواده‌تان را درنظر بگیرید.

در واقع باید وسایلی بخرید که با روحیات و اوضاع شما سازگار باشد، نه بقیه؛ و این‌که دوستان، فامیل و… چه نظری دارند و چطور فکر می‌کنند هیچ اهمیتی ندارد.

دنبال مد نباشید.
قیمت لوازم خانگی بزرگ آشپزخانه و همین‌طور لوازم ریز و کوچک‌تر این روزها واقعا بالا است. بعضی وسایل فقط جنبه‌ی فانتزی دارند و بعد از خرید چندان به‌کار نمی‌آیند. به‌علاوه بعد از گذشت مدت کوتاهی از مد می‌افتند و دیر یا زود کنارشان می‌گذارید. بنابراین تا جایی که می‌توانید جلوی وسوسه‌ی خرید چنین وسایلی را بگیرید.

ازطرفی بعضی از لوازمی که مد می‌شوند خیلی باکیفیت نیستند و بعد از چند بار استفاده یا از کار می‌افتند یا دیگر کارایی اولیه را ندارند. پس بهتر است از خرید چنین وسایلی هم صرف نظر کنید یا دست روی مدل‌های باکیفیت‌تر بگذارید.

پس به‌جای دنباله‌روی از مد، دنبال لیست لوازم خانگی برای جهیزیه باشید که کاربردی و باکیفیت باشند.

به فضایی که دراختیار دارید توجه کنید.
اگرمالک هستید و بعد از ازدواج در منزل خودتان ساکن می‌شوید، حتما هنگام خرید از روی لیست لوازم خانگی کوچک آشپزخانه و همین‌طور وسایل بزرگ به بزرگی و کوچکی آشپزخانه، تعداد کمدها و کابینت‌ها و… توجه کنید.

اگر بیش از حد خرید کنید بعدا با مشکل کمبود جا مواجه می‌شوید و نمی‌دانید با تعداد زیادی از وسایل کوچک و بزرگ آشپزخانه چه باید بکنید.

اگر قصد رهن یا اجاره‌ کردن خانه را دارید بهتر است قبل از خرید جهیزیه این کار را انجام دهید. اینطوری بهتر می‌توانید از روی لیست لوازم خانگی آشپزخانه خرید کنید و روی وسایل اضافی و جاگیر یک خط قرمز می‌کشید.

حواس‌تان به سبک زندگی‌تان باشد.
سر کار می‌روید و ساعت‌های زیادی از روز را خانه نیستید یا همیشه منزل هستید؟ حوصله‌ی آشپزی ندارید و سعی می‌کنید غذاهای کم‌دردسر و سریع درست کنید یا عاشق آشپزی هستید و هر روز یک دستور غذای جدید امتحان می‌کنید؟ خیلی اهل مهمانی دادن نیستید و نهایتا سالی دو سه بار مهمان دعوت می‌کنید یا ماهی چند بار مهمانی می‌دهید؟ اهل پخت شیرینی، کیک، انواع دسر و… هستید یا نه؟

بهتر است قبل از تهیه‌ی لیست لوازم خانگی کوچک آشپزخانه به تک‌تک این سوال‌ها به‌شکل کاملا واقع‌بینانه جواب بدهید و تکلیف‌تان را با خودتان روشن کنید. این‌طوری خیلی از وسایل ممکن است به لیست‌تان اضافه شوند یا برعکس از لیست خط بخورند.
بودجه بندی را فراموش نکنید.
بهتر است از همان اول کار میزان حدودی بودجه‎تان را مشخص کنید. اینطوری دقیقا می‌دانید چقدر پول دارید و می‌توانید مقدار پول‌تان را به‌طور حدودی بین وسایل مختلف تقسیم کنید.

اگر با توجه به شرایط اقتصادی، بودجه‌تان کم است و از پس قیمت‌های سرسام‌آور این روزها برنمی‌آیید، خودتان را نگران نکنید. خیلی به‌فکر خرید لوازم خارجی نباشید و بین لوازم خانگی داخلی دنبال گزینه‌های بهتر و باکیفیت‌تر بگردید. ازطرفی در خرید وسایل ریز و کم‌استفاده خیلی وسواس به‌خرج ندهید و تا جایی که می‌توانید وسایل کم‌اهمیت‌تر را از لیست لوازم خانگی کوچک آشپزخانه خارج کنید. این وسایل را می‌توانید بعدها به‌مرور زمان بخرید و به آشپزخانه‌تان اضافه کنید.

از بزرگ به کوچک خرید کنید.
برای خرید لوازم خانگی آشپزخانه از لوازم بزرگ شروع کنید. ابتدا وسایلی مثل اجاق گاز، یخچال و… را بخرید و بعدا به سراغ سبد، آبکش و… بروید. قبل از شروع خرید، قیمت لوازم خانگی بزرگ آشپزخانه برندهای مختلف ایرانی و خارجی را بررسی کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

وسایل بزرگ آشپزخانه نیاز به بودجه‌ی قابل توجهی دارند و وقتی اول این وسایل را می‌خرید تا حد زیادی خیال‌تان راحت می‌شود و برای مقدار پول باقی مانده‌تان بهتر برنامه ریزی می‌کنید.

از کمک و ایده‌های بقیه استفاده کنید.
درست است که گفتیم اجازه‌ی دخالت به دیگران ندهید ولی این دلیل نمی‌شود که از هیچ کس هیچ نظر و کمکی نخواهید. شما می‌توانید از کمک و تجربه‌ی کسانی که به تازگی جهیزیه خریده‌اند استفاده کنید و تجربه‌هایشان درمورد قیمت‌ها، برندها، وسایل کاربردی و… را جمع‌بندی کنید.

به‌علاوه تجربه‌ی استفاده‌ی وسایل زوج‌هایی که چند وقتی است سر خانه و زندگی‌شان رفته‌اند، هم می‌تواند شنیدنی و کاربردی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری