تلفن تماس: 33500137-021

معرفی شرکت فیلیپس

فیلیپس، (به هلندی: Philips) یک ابرشرکت هلندی چندملیتی است، که ستاد مرکزی آن در شهر آمستردام، هلند قرار دارد. این ابرشرکت، در سال ۱۸۹۱ توسط جرارد فیلیپس در شهر آیندهوون تاسیس شد.

ابرشرکت فیلیپس، یکی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده لوازم و تجهیزات الکترونیکی جهان است، که شمار کارکنان آن بیش از ۱۲۲٫۰۰۰ نفر می باشد و در ۱۰۰ کشور جهان، خدمات خود را ارائه می نماید. در سال ۲۰۱۲ ابرشرکت فیلیپس به عنوان بزرگترین تولیدکننده تجهیزات روشنایی و نورپردازی در جهان، شناخته شد.

سهام این ابرشرکت در بازار بورس یورونکست آمستردام معامله می شود. ابرشرکت فیلیپس، همچنین در فهرست ثانویه بازار بورس نیویورک ذکر شده است.

تاریخچه
جرارد فیلیپس در سال ۱۸۹۱ ابرشرکت فیلیپس را، با هدف تولید انبوه لامپ های الکتریکی، در کشور هلند تأسیس کرد و به مرور، خط تولید دیگر تجهیزات و وسایل برقی را، به کارخانجات تولیدی خود افزود. در سال ۱۹۱۴ نخستین آزمایشگاه پژوهشی مجهز، در زمینه های فیزیکی و شیمیایی راه اندازی و توسط این شرکت به دنیای الکترونیک و پزشکی معرفی شد.

جهت دریافت بهترین قیمت لوازم خانگی فیلیپس به بخش محصولات مراجعه کنید.

در سال ۱۹۲۵ این ابرشرکت، محصول لامپ خلا خود را تولید کرد. دو سال بعد، برای نخستین بار، تولید رادیو را تجربه نمود و چهار سال پس از آن، در ۱۹۳۱ فیلیپس وارد عرصه تولید تلویزیون شد. در فاصله دهه ۱۹۳۰ این شرکت توانست، یک میلیون محصول خود را به فروش برساند. در سال ۱۹۳۹ زمانی که شمار کارکنان فیلیپس، به ۴۵ هزار نفر رسیده بود، نخستین دستگاه ریش تراش با برند فیلیپس به بازار عرضه شد.

در سال ۱۹۴۹ ابرشرکت، فروش ست های تلویزیون را آغاز نمود و در ۱۹۵۰ ابرشرکت فیلیپس رکوردز، را راه اندازی کرد.

در سال ۱۹۶۳ نوار کاست صوتی توسط ابرشرکت فیلیپس ارائه شد، که در زمان خود، موفقیت بزرگی برای این شرکت محسوب می شد. کمی پس از آن، برای نخستین بار، دستگاه رادیو ضبط با برند فیلیپس را تولید کرد. سپس دستگاه ضبط نوار کاست را، جهت استفاده به عنوان پیغام گیر، با دستگاه تلفن ترکیب نمود.

در طول دهه ۱۹۷۰ فروش این محصولات ادامه داشت و حتی در چندین سری از رایانه های شخصی از این کاست ها استفاده می شد. در گام بعدی نوار کاست هایی با نام تجاری "مینی کاست" در مقیاسی کوچکتر تولید شد که گمان می رفت به عنوان پیغام گیر تلفن های اداری، فروش خوبی داشته باشد ولی در عمل این محصول به جهت تولید میکروکاست های شرکت المپوس، عملا به موفقیت تجاری نرسید.

جهت دریافت بهترین قیمت اتوبخار فیلیپس و آبمیوه گیری فیلیپس و آب مرکبات گیری فیلیپس به بخش محصولات مراجعه کنید.

در سال ۱۹۷۲ نخستین سامانه ویدئو خانگی، یا دستگاه وی اچ اس در بازار تجهیزات الکترونیکی انگلیس ارائه شد. این محصول، عملاً در مواجهه با استانداردهای بتاماکس که توسط شرکت سونی تولید شده بود، در سطح بین المللی فروش زیادی نداشت. در ۱۹۷۸ وسایل صوتی فیلیپس، با لوح نوری به بازار عرضه شد. در سال ۱۹۸۲ لوح فشرده، با همکاری شرکت سونی تولید و به بازار وارد شد. سپس این محصول به ترتیب در سال های ۱۹۹۷ و ۲۰۰۶ به دی وی دی و دیسک بلو-ری تجهیز گردید.

دهه ۱۹۹۰ برای این ابرشرکت، دوران تجدید ساختار و بازسازی فشرده محدوده فعالیت تجاری بود. در سال ۲۰۰۱ مرکزیت ابرشرکت که تا آن زمان، در شهر آیندهوون، هلند بود، به شهر آمستردام منتقل شد.

حوزه های کسب وکار
ابرشرکت فیلیپس که فعالیت خود را در حوزه روشنایی آغاز کرده بود، امروز در حوزه های دیگر نظیر لوازم خانگی و وسایل شخصی، سامانه های پزشکی، لوازم و تجهیزات الکترونیکی حضور گسترده ای در سطح بین المللی دارد.

فیلیپس از سال ۱۹۵۳ وارد صنعت تولید و ارائه نیم رسانا شد. پیشرفت و توسعه بخش تولید نیمه رساناهای فیلیپس، بگونه ای بود که در سال ۲۰۰۶ مقام دهم برترین شرکت های فروشنده نیمه رساناها را در جهان به خود اختصاص داده بود.

بخش روشنایی فیلیپس با ۴۷٫۸۰۰ پرسنل در زمینه تولید انواع مختلف لامپ و نورافکن، بخش سامانه های پزشکی با ۳۳٫۰۰۰ پرسنل، در زمینه سامانه های عکس برداری عارضه یابی پزشکی و خدمات بالینی و بخش وسایل و محصولات الکترونیکی فیلیپس، با ۱۴٫۵۰۰ پرسنل در زمینه تولید نمایشگرها، وسایل صوتی و تجهیزات چندرسانه ای، ویدئو و شبکه های خانگی فعال است.

درحال حاضر، باتوجه به سیاست این شرکت، مبنی بر روان سازی کارها و ساده سازی ساختار سازمانی، تمامی فعالیت ها در سه حوزه اصلی فناوری، بهداشت و شیوه های زندگی، متمرکز شده است.

منبع: ویکی پدیا